niedziela, 6 grudnia 2015

Deserowych pokus tęcza - czyli recenzja czekolad Terravita z serii "70% dark chocolate"

Witam Kochani :D dziś postanowiłem podzielić się z Wami nowymi czekoladowymi smakami od Terravity. Właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia Terravita wprowadziła nowość do sklepów; gorzkie czekolady smakowe. Jak smakują ? czy nadają się do wypieków ? czy naprawdę mają 70 % kakao ? Tym właśnie się teraz zajmę ^^ Zapraszam do przeczytania poniższej recenzji - i wpisywaniem swoich opinii w komentarzach - ZACZYNAMY

 


     Około miesiąca temu w moje rączki wpadł nowy wyrób Terravity - czekolady smakowe z dużą ilością kakao. Jako, że w Bolozaurowej kuchni, czekolada gorzka jest bardzo popularnym produktem - postanowiłem się dokładniej przyjrzeć tej nowości. 
    Opakowanie czekolady jest przepiękne, wysycone barwami i lśniące. Producent zaprojektował 6 różnych wzorów opakowania. Wzory doskonale oddają to, co znajdziemy w środku.
       Pierwszą rzeczą jaka się rzuca w oczy (patrząc na opakowanie) to wielkie "70".  Na rewersie opakowania widnieje informacja, że czekolada zawiera minimum 70% masy kakaowej. Dodatkowo masa kakaowa jest pierwszym w kolejności składnikiem czekolady (drugim cukier, trzecim kakao w proszku). 
     
 

    Średnia wartość energetyczna produktów z tej serii to 530 kalorii / 100 gram produktu. Na 6 rodzajów czekolady, mamy 3 nadziewane i 3 pełne. Podejmując się recenzji, otworzyłem każdą czekoladę i poddałem ocenie przez szereg testerów. Oto jakie opinie na temat poszczególnych rodzajów czekolady Terravita, usłyszałem (dodam przy tym, że dostanie się do tabliczki, smakołyku nie jest trudne i  można to zrobić bez unicestwiania opakowania ^^).  


TERRAVITA - CZEKOLADA NADZIEWANA MIĘTOWA (70% dark chocolate) 
       Jestem fanem czekolady miętowej :D dlatego właśnie od niej zacząłem testowanie. Miętowa Terravita to czekolada nadziewana. Pod kruchą czekoladową skorupką, kryje się słodkie miętowe nadzienie. Czekolada nie jest "przykra" w smaku - co oznacza, że udało się uzyskać balans pomiędzy słodkością nadzienia i odświeżającym charakterem tego zioła. Czekoladę jadły także osoby, które nie lubią miętowych wyrobów cukierniczych. Dla nich czekolada była za miętowa i zbyt wyrazista. Ja jednak uważam, że to ogromny plus a nie minus. Niestety, jako że ta czekolada jest czekoladą nadziewaną, trudno ją zastosować w kuchni, do wypieków.

OCENA:  5/6TERRAVITA - CZEKOLADA NADZIEWANA CYTRYNOWA  (70% dark chocolate) 


     Opakowanie tej czekolady jest bardzo ładne, ponieważ cytrynowa żółć bardzo dobrze komponuje się z czernią. Jest to czekolada dla wielbicieli cytrusów. Niesamowite jest to, że po rozgryzieniu kawałeczka, można wyczuć kwaskowatość charakterystyczną dla cytryny. Zgodnie stwierdzono, że jest ona najlepszą czekoladą nadziewaną tej serii czekolad. Brawo Terravita.

  OCENA:  6/6


 TERRAVITA - CZEKOLADA NADZIEWANA WIŚNIOWA  (70% dark chocolate) 


       Jeśli cytrusowy smak nie był czymś co lubisz najbardziej - spróbuj tego :) Czekolada Terravita wiśniowa kusi nas na początku zapachem. Jest najbardziej aromatyczną czekoladą w tej serii. Zapach jest niesamowity - tak jakby wysypać wiśnie na sito i położyć obok garnka z roztapiającą się czekoladą - brzmi kusząco ? W smaku wyrazista. Nie jest zbyt słodka. Zdecydowanie najgorzej się jednak ją łamie i tak jak w przypadku miętowej i cytrynowej - przez jej nadziewany charakter, do wypieków jest ona trudna w użyciu. Niemniej Jury przyznaje ... TUM TURUM TUM:

 OCENA:  5/6


TERRAVITA - CZEKOLADA GORZKA  KLASYCZNA  (70% dark chocolate)      Cudowna - nie za słodka nie za gorzka. Rozpływa się w ustach i nie tylko, dzięki czemu nadaje się do wypieków i deserów. Po rozpakowaniu po pokoju rozszedł się charakterystyczny dla tego typu czekolad zapach. Ma piękny kolor i łatwo się dzieli na kawałki. Wysoka jakość pozwala również na wykorzystanie jej do wykonania  likierów czekoladowych.

OCENA:  5/6

Przepis na Brownie z  TERRAVITA - CZEKOLADA GORZKA  KLASYCZNA  (70% dark chocolate):
http://bolozaurowesmaczki.blogspot.com/2015/12/klasyczne-browni-w-stylu-dark-terravita.html


TERRAVITA - CZEKOLADA Z CRUNCHY I OWOCAMI (70% dark chocolate) 


 I oto nasza KRÓLOWA :D Czy lubisz to uczucie, gdy płatki typu crunchy, chrupią pod zębami, a następnie rozpływają się w ustach?  Tak? - znajdziesz to w tej czekoladzie. To jest iście śniadaniowy miks płatkowy z dodatkiem czekolady - PYCHA. Zdecydowanie najlepsza czekolada tej serii. Dlaczego ? 
1. Nie jest nadziewana więc nadaje się do wypieków i likierów,
2. Cząstki dodatków są na tyle małe by nie przeszkadzać, ale na tyle duże, że czujesz je,
3. Jest inna niż wszystkie, które dotychczas jadłem,
4. Pachnie niesamowicie :)

OCENA:  7/6 - bo skala była dla niej zbyt niska :)
 

 TERRAVITA - CZEKOLADA POMARAŃCZOWA (70% dark chocolate)
 


   Zdecydowanie jest to czekolada aromatyczna. Smak pomarańczy jest delikatnie wyczuwalny i dodatkowo podkreślony przez dodane do niej kawałeczki skórki pomarańczowej - Myślałem, że przez to będzie z goryczką, ale nie... jest bardzo łagodna  w smaku.

  OCENA:  4/6 

Przepis na Pomarańczowe Brownie w stylu Terravita pomarańczowa 70% Dark chocolate:
http://bolozaurowesmaczki.blogspot.com/2015/12/pomaranczowe-brownie-w-stylu-terravita.html


   Ktoś może zapytać - dlaczego nie było 1 albo 2 podczas oceniania ? Nie było ponieważ moim zdaniem nie było czekolad słabych. Cała seria TERRAVITY jest bardzo mocna, jeśli chodzi o wygląd, jakość. W luksusowym opakowaniu luksusowy smak. Są nie za słodkie, doskonałej konsystencji, przepyszne do zjedzenia, a dodatkowo Bolozaur będzie tych czekolad używał w kuchni - na pewno - i zachęca również Ciebie byś spróbował :) 

          
 Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj przepis